x
Ödeme Seçenekleri

Marka Listesi
Döviz Kurları
USD:3.8862 EUR:4.72349
Facebook

Propolis

PROPOLİS NEDİR ?

Propolis en genel tanımı ile aslında doğadaki en güçlü koruyucu, kapatıcı, temizleyici ve en güçlü antibiyotik maddedir. Direk olarak mutlaka 2 yaşından büyük herkesin alması gerekmektedir. Sadece hasta olduğumuzda değil hastalanmadan önce de bu mucizevi ürünü besin öğelerimizden biri yapmalıyız. Propolis kullanmak bizi daha dinç, daha genç, daha enerjik, daha güçlü yapar. Birçok başarılı kişinin hayatındaki en önemli sırrı propolistir. Bunların içinde devlet başkanları, ünlüler, bilim adamları ve akademisyenler mevcuttur.

propolis kati
İşçi arıların kavak, meşe, kayın, okaliptüs, akasya ve kozalaklı ağaçlar başta olmak üzere değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hastalıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsi maddeye denir. Arılar propolisi kovanın iç duvarını düzgün hale getirmek, peteklerin ağzını kapatmak ve kovanda ölen canlıları mumyalamak amacı ile de kullanır. Propolisin bakterileri yok etme özelliği sayesinde kovanda hayat sağlıklı bir şekilde devam eder.


Günümüzde özellikle uzak doğu ülkelerinde propolis kullanımı yaygındır ki bir çok uzmana göre Uzakdoğulu kişilerin bağışıklık sisteminin sağlam oluşunun, yaşam sürelerinin Avrupadaki yaş ortalamasının üzerinde olmasının en büyük nedeni düzenli olarak propolis kullanımına bağlıdır. Dünyadaki en güçlü koruyucu olan propolisi kendi vücudumuzu korumak, sağlıklı bir geleceğe sahip olmak ve yaşam standartlarımızı artırmak amacı gıda takviyesi olarak tüketmeliyiz.


Propolis toplanan bitkinin rengi ve bulunduğu bölgenin hava şartlarına göre propolisin sarıdan siyaha kadar farklı renkte oluşması mümkündür.15derecede sert ve kırılgan 30 derecede yumuşak ve bükülebilir bir hal alır.

İçeriğinde; %50-55 reçine ve balsam, %20-35 bitki kaynaklı mumlar, %10-15 eterik ve esansiyel yağlar, %2-5 polen, az miktarda organik ve inorganik bileşikler bulunur. Başka bir bildirişe göre propoliste %46 balsam, %27 bitkisel kökenli mum ve %15 flavon ve flavonoidler bulunmaktadır. style="text-align: justify;">
Antibakteriyel özelliği sayesinde propolis asırlardır çeşitli hastalıkların iyileşmesinde de kullanılmıştır. Saflaştırarak toz haline getirilip yada kapsül şeklinde kullanımı yaygındır.

Propolis Faydaları

Propolis doğadaki en güçlü koruyucu, kapatıcı, temizleyici maddedir. Öyle ki diş eti rahatsızlıkları, göz ilhitapları, vücut da oluşan ödemler, cilt lekeleri ve akne problemleri, kanser hücresi ve ameliyat sonrası vücutta biriken kalıntıların temizlenmesi, kanın temizlenmesi gibi bir çok konuda tek başına kullanımda dahi çok önemli bir etken olmuştur.

kati propolis

Antibiyotik kullanımı yerine propolis ile tedavi gören hastaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yaraların iyileştirilmesinde ve bakterilerin vücuttan atılmasında, sterilize işlemlerinde propolisi görebilirsiniz. Daha dinç olmak, daha az hasta olmak, kendimizi önceden koruma altına almak istiyorsak mutlaka ve mutlaka propolisten faydalanmalıyız.

 • Mikrop kırıcı, iltihap giderici, antioksidan, immün sistemini uyarıcı ve antikanserojenik etkilere sahiptir.
 • Bioflavonoidler bakımından zengindir
 • Bağışıklık sistemini destekler Propolisin düzenli olarak kullanımının sindirim ve dolaşım sisteminde ve de tüm vücuttaki patojenlere karşı etkin bir koruma sağladığı tespit edilmiştir
 • Antioksidatif etki açısından propolis diğer arı ürünleri arasında en yüksek etkiye sahiptir
 • Geniş spektrumlu antibiyotik olarak nitelendirilen propolis, zararlı bakterilerde direnç oluşturmamakta, yararlı bakterileri ise olumsuz olarak etkilememektedir Ayrıca virüslerin enzim salgılamasını ve çoğalmasını önleyici etkiye sahiptir
 • Akne ve uçuk için haricen kullanılır
 • Bademcik iltihabı, farenjit, larenjit için etkilidir
 • Ağız ve boğaz mukozası sorunları için hem oral olarak hem de gargara biçiminde kullanılır
 • Dişeti hastalıklarına karşı korucuyucu özelliktedir 2005 yılında Oral Health & Preventive Dentistry dergisinde yayınlanan araştırmaya göre propolis diş eti iltihabı veya periodontal hastalığının tedavisine yardımcı olabilir
 • Propolis ile ilgili yapılan araştırmalar bu maddenin ülserler, iltihaplı hastalıklar ve yanıklar için olumlu etkileri olduğu sonucunu ortaya koymuştur
 • National Institutes of Health?a göre propolis Aft ve diğer diş yaraları ve peptik ülser için etkili bir anti-inflamatuar ajan olarak kullanılabilir
 • Japon Kanser Araştırma kurulu tarafından 1991 düzenlenen toplantıda propolisin anti-kanser
 • etkisiyle ilgili tebliğ sunulmuştur
 • Amerika?da yapılan bir araştırmada propolisteki caffeic asit esterlerinin bağırsaktaki kanserli hücrelerin büyümesini inhibe edici özellikte olduğu görülmüştür
 • Klinik çalışmalarlar, 30 gün boyunca günde 3 defa alınan 300 mg propolisin hipertansiyon, damar sertliği ve koroner kalp hastalıklarının tedavisinde yararlı olduğunu göstermektedir
 • Mikroptan arındırıcı, bakteri üremesini durdurucu, iltihap giderici, mantarlara karşı etkili ve kas gevşetici etkileri vardır
 • yılında yayınlanan bir çalışmaya göre, propolis kremi genital herpes yaralarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır
 • Bakterilere karşı etkisi galangin, pinosembrin, kafeik asit ve ferulik asit içeriğinden, virüslere karşı etkisi kafeik asit, kersetin ve luteolinden, mantarlara karşı etkisi de pinobanksin, pinosembrin, kafeik asit, benzil ester, sakuretin ve pterostilbene ?den kaynaklanmaktadır
 • Prostaglandinleri üreten enzimleri bloke edici özelliğiyle anti iltihapsal etkinliğe sahiptir
 • Propolis Kullanımı
 • Propolisi çok çeşitli alanlarda kullanabiliriz. Şampuanımıza katıp kepekten kurtulurken, bir yandan da diş macununa ekleyip çürüklerden kurtulabiliriz yada su ile karıştırıp ağızdsa çalkalayarak apse ve diş eti sorunlarından kurtulabiliriz. 
 • Bal ile karışımında ise günlük ihtiyacımız olan enerjiyi alıp aynı zamanda kanımızdaki bakteri ve mikropları temizleyebiliriz. Evinizde bulunduracağınız propolis bir ecza deposundan daha etkili bir tedavi sunacaktır sizlere.


Yapılan çalışmalarda düzenli ve sürekli olarak propolis alınması durumunda sindirim, solunum ve dolaşım sistemindeki hastalık etmenlerini (patojenleri) yok ettiği, internal toksinleri vücuttan attığı saptanmıştır. Özellikle Japonya'da yapılan klinik çalışmalarda 3 ay ile 1 yıl sürekli bir şekilde alınan propolisin, çeşitli internal kanser hücrelerinin devitalize ettiği saptanmıştır.

PROPOLİS'İN TİCARİ OLARAK KULLANIMI

Ham propolis arıcılar tarafından toplandıktan sonra, kullanılabilir ekstraktlar haline getirilir.
Propolis piyasada şu formlarda sunularak, satılmaktadır:

 • Sıvı/ekstrakt/tinktur: en yüksek tedavi edici formdur. Kansere karşı koruyucu olarak bile. Su içerisine birkaç damla damlatılarak kullanılabilir.
 • Tablet: Propolis tek başına ya da polen ve arı sütü karıştırılarak hazırlanan tabletler besleyici olarak kullanılabilir.
 • Sağlık, kozmetik ve besin ürünlerine ek olarak:
 • Şekerler-sakızlar:Propolis bu ürünlerde tadlandırıcı veya ağız enfeksiyonlarına karşı kullanılabilir.
 • Boğaz pastil ve damlaları: hızlı ve etkili çözüm sağlar.
 • Burun spreyi, burun damlası ve boğaz spreyi
 • Diş macunu: enfeksiyonlara, diş apselerine, çürüklere, ağız kokusuna, diş beyazlatılmasına yardımcı olur.
 • Cilt ve kozmetik kremleri, balsamları: cilt sağlığı ve koruması için kullanılır. Ayrıca bu ürünler kesik, abse, yara ve yanıklara uygulanır.

Şampuan: koruma ve kepeğe karşı. Sabun: güçlü koruma

ARI MUCİZESİ PROPOLİSLİ SÜPER DOZ,

Arı sütü-bal-polen-ginsengli süper doza önceki hali muhafaza edilip PROPOLİS takviye edilerek hazırlanmıştır. Dolayısıyla GİNSENGLİ SÜPER tüm faydalarının yanına bir de propolisin faydaları eklenmiş olup extra yararlar kazandırılmıştır.

PROPOLİS

mucizevi bir arı ürünü olarak bütün Dünya? da antibiyotik ve antiseptik olarak kullanılmaktadır. Bu muazzam arı ürünü insan vücudunda bakteri ve mikropları yok ederek oluşmalarını ve üremelerini de engeller. Bal arıları Propolisi ağaçlardan ve bitki gövdelerinden topladıkları reçineleri kendi salgıladıkları gizemli maddeler ile karıştırarak hazırlarlar. Arılar Propolis ile kovanı sıvarlar özellikle kovan ağzına ve kovan geçidine sürerek kovan içinde bakteri ve mikropların oluşumunu engellemiş olurlar. 40 milyon yıldır arının antibiyotik olarak kullandığı düşünülen propolis için bilim adamları ilk antibiyotik demektedirler.

ARI SÜTÜ BAL POLEN GİNSENG PROPOLİS (PROPOLİSLİ SÜPER DOZ)

AMBALAJ: Net 230 Gr. ( Korunaklı kutu, Koyu Cam kavanoz)

İÇİNDEKİLER: Bal, Polen, Saf Arı Sütü (12000 Mg), Ginseng, Propolis

MUHAFAZA: Oda sıcaklığında kapalı olarak güneş görmeyecek şekilde saklayınız.

KULLANIM: Sabah ve akşam yemeklerden önce birer ölçek kullanılması tavsiye edilir. Ambalaj içerisinde kendi ölçeği (plastik kaşık) vardır.

ARI MUCİZESİ PROPOLİSLİ SÜPER DOZ,

Ari sütü-bal-polen-ginsengli süper doza önceki hali muhafaza edilip PROPOLİS takviye edilerek hazırlanmıştır. Dolayısıyla GİNSENGLİ SÜPER dozun tüm faydalarının yanına bir de PROPOLİS'İN faydaları eklenmiş olup extra yararlar kazandırılmıştır.

PROPOLİS mucizevi bir arı ürünü olarak bütün Dünya? da antibiyotik ve antiseptik olarak kullanılmaktadır. Bu muazzam arı ürünü insan vücudunda bakteri ve mikropları yok ederek oluşmalarını ve üremelerini de engeller. Bal arıları Propolisi ağaçlardan ve bitki gövdelerinden topladıkları reçineleri kendi salgıladıkları gizemli maddeler ile karıştırarak hazırlarlar. Arılar Propolis ile kovanı sıvarlar özellikle kovan ağzına ve kovan geçidine sürerek kovan içinde bakteri ve mikropların oluşumunu engellemiş olurlar. 40 milyon yıldır arının antibiyotik olarak kullandığı düşünülen propolis için bilim adamları ilk antibiyotik demektedirler.

Propolis çok etkili bir antibiyotik olarak gelişmiş ülkelerde çok popülerdir. Doğal olması sayesinde diğer kimyasal antibiyotiklerden daha fazla tercih edilmektedir. Yan etkisi olmadığı gibi antibiyotik özelliğinden başka özellikleriyle de insan vücuduna yüzlerce fayda sağlamaktadır. Ülkemiz de de Propolis tabletleri, şurupları ve farklı formlarda eczanelerde yüksek fiyatlarda satılmaya başlanmıştır.

40 milyon yıldır hiç eskimeyen ve yeryüzünde türeyen bütün virüslere direnç gösteren Propolis mucizesini ARI MUCİZESİ olarak sizlere süper doz ile beraber sunmuş bulunuyoruz. PROPOLİSLİ SÜPER doz özellikle ağır hastaların kullanımı için hazırlandı. İçeriğine hiçbir kimyasal madde içermez %100 doğaldır.

PROPOLİS:

Propolis, sağlık için vücut yoluyla alınması gereken 22 besini bünyesinde taşıması açısından içinde bulunduğumuz yüzyıl da keşfedilen mükemmel doğal ilaç olarak kabul edilmiş ve önem kazanmıştır. Propolis çok eski çağlarda ilk kez Yunanlılar tarafından keşfedilerek doğal bir antibiyotik olarak kullanılmıştır. Yaşadığımız yüzyılda bu değerli ürünün antibakteriyel, antifungal, antiviral özellikleri yanında antiinflamatuar, antiülser, lokal anestezik, antitümör, bağışıklık uyarıcı gibi biyolojik aktivite özelliği göstermesi; tıp, apiterapi, beslenme ve biyokozmetik alanında kullanımını yaygınlaştırmıştır.

Etiket :Propolis , propolis damla , propolis damlasi , propolis exrati , bal polen propolis , Arı sütü karişimi , Bal polen , bal polen arı sütü propolis karışımı , Apitera . propolis nedir , propolis damla , damla propolis , saf propolis , katı propolis , hakiki propolis , propolis damlasi , propolis exrati , saf propolis 

Üye Girişi

Sepetim
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.