x
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Ödeme Seçenekleri

Yerli Ari Sütü 20 gr

Yerli Ari Sütü 20 gr
  • Yerli Ari Sütü 20 gr
  • Yerli Ari Sütü 20 gr
  • Yerli Ari Sütü 20 gr
 
Ürün Fiyatı: 120,00 TL
Havale %0 İndirimli Fiyatı:120,00 TL
       STOKTA VAR
 Adet
   
Garanti Bilgisi:6 ay
ARI SÜTÜ ILE SAĞLIKLI VE UZUN YAŞAYIN!

İşçi arılar, 2-3 ay yaşarken, içlerinden sadece birisi 40 kat fazla; 5-7 sene ve binlerce yumurtalık bir verim ile yaşar. Bu arının tek farkı arı sütüyle beslenmesidir. İdeal arı sütü dozajlarıyla kullanıldığında insanlarda benzeri verim ve yaşam kalitesine yol açar. kanser başta olmak üzere bütün ağır hastalıklarla savaşımda önemli bir destektir. Gebelikle ilgili pek çok araştırma arı sütünün kadında doğurganlığı ve erkekte sperm kalitesini artırdığını çok net bir şekilde ispatlamıştır.
Arı sütünün, bebek-çocuk-erkek-kadın-yaşlı yaşamlarında... Gebelikte; doğum öncesi ve sonrası süreçte ve anne karnından itibaren gelişme çağındaki çocuklarımıza pek çok yararları vardır. Zihinsel gelişim ve büyümede çok etkindir.

Hastalıkla savaşanlar için çok önemli bir destektir. Kanserle ve ağır hastalıklarla mücadelede propolis ile birlikte en çok başvurulan ürünlerden biridir.

Sporcular ve egzersiz yapanlar için vazgeçilmez gıda ve doğal dopingdir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler, iş ve yaşamlarında performans, zindelik ve verimliliği artırmak isteyenler, uzun ve sağlıklı yaşam arzulayanlar, saç dökülmesi, sırt ağrısı, sivilce gibi problemleri olanlar gibi her kesimden kullanıcıların gördükleri çeşitli önemli yararlardan bazıları şunlardır:
Genel Performansı artırır.
A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerini içerir. C vitamini ise eser miktardadır.
İnsan metabolizmasına çok yönlü ve olumlu tesiri olan HDA-10 içerir.
22 farklı esansiyel aminoasit içerir. Özellikle büyüme çağında olanlar, sporcular, performanslı yaşam sürmek isteyenler için önemli bir katkıdır.
Hastalıklara karşı direnci artırıcıdır. Kansere karşı koruyucu antioksidan özelliğe sahiptir.
Kanserle savaşımda çok önemli bir destektir.
Kalp-Damar Sistemini güçlendirir. Cerrahi müdahale geçirmiş olanlar ile kalp hastalıklarından dolayı tedavi görenlere küçük dozlar kullanmaları şartıyla tavsiye edilir.
Damarları açar, damar tıkanıklığını önler.
Hipertansiyona faydalıdır. Hipertansiyonu olanlar ilk kullanmalarında küçük dozlarla başlayıp tedricen ideal miktarlara artırırlar.
Hafızayı güçlendirir. Unutkanlığı giderir.
Alzheimer ile mücadelede etkin bir destektir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Diyabetlere: Arı sütünün, B3, niasin ve biyotin içermesi, kandaki şeker seviyesinin kontrolüne yardımcı olur.
Doğal ve güçlü antidepresandır.
Hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve tetikler, böylece yaşamın tazelenmesini getirir.
Deri problemlerini gidericidir. Teni güçlendirir ve görünümünü taze tutar.
Dengeleyicidir; hareketli ve performanslı yaşama ve egzersize metabolik motivasyon sağlar.
Anne karnından büyüme çağına zihinsel gelişime önemli katkı sağlar.
Zindelik vericidir.
Yoğun antibiyotik kullanıcılarını destekleyici besin olarak takviye eder.
Hastalara rahatlatıcı etki verir.
Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır ve hızlandırır. Kabızlığı önler. Reflü ve ülser rahatsızlıklarında rahatlatıcı etkisi vardır.
Alerjilere: içerdiği aminoasitlerden glutamik asit alerjik insanları rahatlatıyor.
Fizik kondisyonu artırır ve korur.
Uzun süreli idmanlar için önemli bir destektir.
Antibakteriyaldir.
Sperm sayı ve kalitesinin artışının sağlar, böylece çocuk sahibi olmayı kolaylaştırır.
Uyku düzensizliğini giderir.
Adale ve kas arızalarının giderilmesine katkı sağlar.
Kollestrol seviyesini kontrol altında tutar.
Kemoterapi ve Radyoterapinin güçlü yan etkilerine karşı beden direncini artırır.
Tanımlanamayan, taklidi yapılamayan ancak olumlu olağanüstü etkileri gözlenen bazı içeriklere sahiptir.
Sırt Ağrısı: Siyatik, lumbago ve disk rahatsızlıklarına faydalı. Çünkü kasları gevşetiyor, yorgunluğu azaltıyor ve kişinin kendini daha zinde hissetmesini sağlıyor.
Sporcuların ayak ağrılarına çözüm: Özellikle uzun süren antrenmanlardan sonra ayaklarda özellikle tenlerde yaşanan, tahriş veya deri hastalıklarına iyi gelir. İçinde bulunan echinacea ve hydroxydecanoic asitin bu tür sorunlara çok iyi geldiği araştırmalar ışığında tespit edilmiş.
Akne ve Sivilceler: İçinde bulunan sülfür, fosfor, biyotin, B vitamini, yine içeriğindeki diğer enzimlerle birlikte, hormonlarda düzelmeyi sağlıyor ve sivilcelerden kurtulmak kolaylaşıyor. Tamamen doğadan yararlanarak iyileşmek isteyenler için ideal.
Saç dökülmesi: kullanılan şampuana yüzde 3-5 oranında katılıp düzenli ve günlük kullanımında saç dökülmesini yüzde 80 oranında azalttığı gözlenmiştir.
Ten güzelliği: Ağız yoluyla tüketildiğinde de ten sağlığına faydalı olan Arı sütü bulunduğu ortamı kurumaktan koruyup nemli tuttuğundan vücut şampuanına katılacak yüzde 1-2 oranında arı sütüyle nemli ve parlak bir cilde sahip olunur.
Arı sütünün yararlarıyla ilgili sıralama tanıklıklar bölümünün altından devam etmektedir.

Yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve çalışma isteksizliklerini gidererek organizmaya aktivite kazandırır. Enerji açığını kapatır.
Beyin performansı gerektiren durumlarda özellikle öğrencilerin sınav dönemlerinde daha başarılı olmalarında, yorgunluk ve endişe duymamalarında yardımcı olur.
Üstün hücre yenileyici özelliği nedeniyle yaşlanmayı geciktirir ve çocuk sahibi olmak isteyenlere yardımcı olur.
Seks performansını en yüksek düzeye çıkartarak dengeli bir seks yaşantısının sürdürülmesi ile cinsel isteksizliklerin giderilmesine yardımcı olur.
Sporcuların harcadıkları aşırı enerjiyi dengeler, yarışma önceleri yapılan kürlerle vücuda mukavemet ve aktivite kazandırarak sporcunun öz enerjisini en rantabl bir şekilde kullanması için beyin-beden uyumunu sağlar.
Yaşlılıkla oluşan damar sertliğinin tedavisi, bitkinlik ve yaşama isteksizlikleri ile kandaki kolesterol-lipid seviyesinin ayarlanmasında yardımcı olur.
Anemi (kansızlık) ve ağır kan kayıplarında organizmanın yeterli kan üretimini sağlar.
Hastalıkların ve ameliyatların iyileşme dönemlerinin çabuklaştırılması ile zaafiyetlerde, nekahat dönemlerinde vücudun gıda rejimini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.
Mide-bağırsak sistemine ait hastalıklarda ( Kolit-Ülser-Gastrit )
Böbrek ve idrar yolu hastalıklarında..
Karaciğerin fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremediği durumlarda ve alerjik rahatsızlıklarda..
Solunum sistemi hastalıklarında ( Tüberküloz, Astım, Bronşitte )
Bayanların regl dönemlerindeki düzensizlik ve ağrıların giderilmesinde,
Özellikle menapoz ve andrepoz dönemlerinde kadın ve erkeklerdeki yaşlanmaya bağlı şikayetlerin giderilmesinde..
Vücut organlarının deforme olmadan orjinal şekillerinin korunmasında özellikle bayanların göğüslerinde süt verme fonksiyonunun arttırılmasında ve özel cilt bakımlarında..
Hamilelerde gebeliğin sağlıklı geçmesinde, fetusun ve annenin sağlıklı beslenerek zararlı etkilerden korunmasında..
Bebeklerin çabuk ve sağlıklı gelişerek ruh ve beden bütünlüğünün sağlanmasında..
Çocuklarda görülen gelişim güçlükleri, kemik ve kas kuvvetsizliklerinde..
Erken bunama, hafıza kaybı, zeka geriliği, alkolizm gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olarak..
Zayıflama rejimlerinde dengeli bir beslenme temin ederek vücut direncini arttırmada,
Çocuklarda görülen gece işemelerinin tedavisinde..
Şeker hastalığının tedavisine yardımcı olarak kullanılmaktadır. 
Arı Sütü, Polen, Propolis, Gerçek Bal Gibi Arı Ürünlerinin Diğer Sayısız Yararlarına Anasayfa'mızdan Ulaşabilirsiniz. <--Tıklayınız.

ÖNEMLİ UYARI: ARI ÜRÜNLERİNE ALERJİNİZ VARSA, BU ÜRÜNÜ ALLERJİ ALANINDA UZMAN BİR HEKİME DANIŞARAK KULLANABİLİRSİNİZ. AKSİ HALDE KULLANMAYINIZ!
ARI SÜTÜ KALİTESİ

Arı Sütü kalitesi içeriğindeki HDA-10 oranına göre ölçülür. Bu değerler ürünün alındığı bölgeler, uygulanan teknikler vs. gibi etkenler ile şekillenir. HDA-10 oran ortalaması dünya ölçeği üretimlerin ezici çoğunluğunda 1.4 ile 1.8 aralığında değişir. Türkiye'de resmi standard(TSE) olarak da aynen bu aralık kabul edilmiştir. HDA-10 oranının 1.8 üzerindeki değerleri ise yüksek kalite anlamına gelmektedir. Dünya genelinde üretimin yüzde 15-20'si kadarı 1.8 üzeri kalitededir. Bu kalite çok ender olarak 2.4'e kadar çıkabilmektedir. Türkiye'de üretilen arı sütü kalitesi, bu kalitenin artırılması için yapılması gerekenler konulu TUBİTAK araştırması için buraya tıklayınız..

KULLANIM ŞEKLİ VE SAKLAMA KOŞULLARI:

Buzdolabında Muhafaza Ediniz..
Arı sütü donmuş halde 18 ay kadar saklanabilir. Buzdolabı raf ortamında ise 6-8 hafta kadar. Size ulaştığında arısütünden 6 hafta içinde kullanmayı düşündüğünüz örneğin 100-200 gr. kadar ağzı kapanır cam bir kaba koyup gerisini buzluğa koyunuz. Kap içindeki arısütünü ise buzdolabınızın bir rafında tutabilirsiniz. Kaptaki miktar tükendiğinde, kabı yıkayıp daha sonra buzlukta donmuş halde bulunan arısütünün çözülmesi ardından tekrar bu kaba alabilir, geri kalanını tekrar buzluğa koyabilirsiniz. Ya da arı sütünü 5 ağzı kapaklı kavanoza 200 gramlık miktarlarda bölüştürüp dördünü buzluğa koyupbir tanesini buzdolabı raf bölümüne alabilir ve bittikçe buzluktan bir kavanozu raf ortamına taşıyabilirsiniz.

Bu arada arısütüne metal kaşık ile temas etmekten kaçınılmalıdır. Onun yerine tahta ya da plastik kaşıkları tercih ediniz.

Arı sütünü güneş ışığına maruz kalmaktan da koruyunuz.

Alternatif olarak arısütü bal ile de karıştırılabilir; eğer kilo sorunu yoksa ya da fazla kaloriden endişe etmiyorsanız bu şekilde saklamak ideal yollardan biridir. Bu durumda uzun süreler bozulmadan buzdolabında saklanabilir.

Aşırı Tüketim Yapmayınız!
Genel Kullanım amaçları için nihai doz olarak 10-12 gram alınabilir. Kullanıcı kendini ve ürünün etkilerini gözlemleyerek dozajı azaltıp-çoğaltarak kendisi için ideal bir noktaya getirebilir. Günde 2 defa 6'şar gram şeklinde kullanımı öneririz. İhtiyaca göre bu miktar günde sabah-akşam 2 defa 12'şer grama kadar çıkarılabilir. Yoğun bedensel peformans isteyen ağır işlerde çalışanlar ve ağır antremanlar yapan sporcular günde 3 x 12 grama kadar da kullanabilirler. İlk kez kullanıyor iseniz önce çok az miktarlarla örneğin bir kibrit çöpünün ucuna bulaşan miktarla başlayıp, gün be gün artırarak nihai miktarlara 4-6 hafta içinde ulaşınız. Piyasada bulunan kapsül ve karışımlardaki miktarlar ise genellikle önemli amaçlar için yetersiz kalan küçük oranlardadır.

Çocuklar için ise başlangıç dozu 50-100 mg, nihai dozu ise 500 mg'ı geçmemelidir. Yaş aralığı 2-6 olan yavrularımız için başlangıç dozu 20 mg nihai doz ise 100 mg olarak önerilmektedir.

Kullanım Şekilleri..
Kilo sorunu olanlara ya da kalori alımına özen gösterenlere arısütünü saf halde kullanmayı öneriyoruz. Arısütü, plastik bir tatlı kaşığı ile ağza alınıp, en az 2 dakika süreyle dil altında tutularak tüketilir. Tüketim aç karnına yapılmalı ve en az 10 dakika geçmeden üzerine birşey yenilmemelidir. Kilo sorunu olmayan kullanıcılar, arısütü, bal, çekilmiş keten tohumu gibi öğeleri arzularına göre çeşitli oranlarda karıştırıp kullanabilirler.Günün iki ucunda iki defa kullanımı tavsiye edilmektedir. Sabah kalkınca ve akşam yemeğinden önce kullanılabilir.

Çocuklarınıza Sevecekleri Karışımlar İçinde Veriniz..
Arısütünün saf halinin tadı çocukların hoşuna gitmeyebilir. Çocuklarımıza süt ya da bal içinde karıştırarak verebiliriz. Balla karıştırılmış arısütünün daha sonra sütte çözülmesiyle lezzetli, tadı hoş gelen bir tüketim biçimi de vardır.

Yan Etkileri
Saptanmış herhangi bir yan etkisi gözlenmemekle birlikte, çok büyük dozların (100-200 gr.) bir seferde tüketilmesi ardından baş dönmesi, nabız yükselmesi gibi sonuçlar rapor edilmiştir. Gözlenen yararlar açısından etken olan sadece tüketim miktarı değil, kullanımın her gün düzenli ve sürekli yapılmasıdır. Arı sütü kullanımının ilk günden itibaren olumlu etkileri gözlenmekle beraber, asıl önemli ve ayrıcalıklı avantajları bir aylık düzenli kullanımın sonucunda kendini göstermektedir.

Eğer egzersiz yapma amaçları yoksa, obez ya da obezliğe eğilimli çocuk, genç ve yetişkinler kilo ve kalori kontrolü yaparak kullanmalıdırlar. Arı Sütü dengeleyici bir özellik taşımakla birlikte, kilolu kullanıcının da metobolizmasındaki dönüşüme paralel bir yaşam biçimine yönelmesi ona en büyük verimi ve fazla kilolordan kurtulmayı getirecektir. Bunun için yaşama biraz hareket katmak, en azından haftada 4 gün 40'ar dakikalık egrsersiz programı uygulamak yeterli olabilecektir. Arısütü ve beraberinde polen bu yönde yüksek metabolik motivasyon sağlayıcıdır.

Etiket : ari sütü , ari süt , arisütü , turk ari sütü ,hakiki ari süt , garantili ari sütü , bal polen ari sütü , apitera , bal ari sütü karişimi 

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.