x
Ödeme Seçenekleri

Marka Listesi
Döviz Kurları
USD:3.8862 EUR:4.72349
Facebook

Akasya Bali

AKASYA BALİ

Akasya Balı

Akasya Balının Faydaları

Akasya Balı , Rize  Artvin yöresinin doğal bitki örtüsünde olan Akasya ağacının çiçek özlerinin toplanmasıyla oluşturulan, özellikle sinir sistemini koruyucu ve güçlendirici özelliği ile bilinmektedir.Bünyeyi sakinleştirme özelliğine de sahiptir.

Akasya Balı,yerli safkan ve Kafkas arıları tarafından üretilen özel bir baldır. Kaçkar

 Kaçkar Dağlarının uzantısı olan  Rize ve Artvin havzasındaki çiçeklerden elde edilmiştir.


Akasya balı doğal koşullarda, kendine özgü aroması ile çok özgün bir baldır. Bal çok uzun süreden beri tedavi edici ve tadlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Besleyici ve kuvvet vericidir. Mikropların üremesini önler. Yara iyileştirici etkiler gösterir. Çocuklarda sık görülen ağız iltihaplarına (aft, ağız yarası) karşı başarı ile kullanılır. Bal, bileşiminde bulunan çeşitli vitamin, mineral, organik asit ve enzimler nedeniyle sindirimikolay , besleyici ve birçok hastalığa karşı koruyucu ve tedavi edici özellikler gösterir.

Balın, bileşim maddelerince zengin oluşu nedeniyle özellikle sağlıklı yaşamda önde gelen gıda maddeleri arasında yer almaktadır. “Balın, difteri, boğmaca, verem, ülser, bazı cilt ve sinir sistemi hastalıkları gibi 500’e yakın hastalığın tedavisinde olumlu etkileri saptanmıştır. Balın bilinen bu özellikleri sağlamasında, antimikrobiyel, antioksidan ve büyüme faktörü biyoaktivitesi gösteren bileşenler etkili olmaktadır”Yararları nedeniyle balın her gün düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir.

 

Etiket : akasya balı , akasya balı , akasya balı nedir akasya balı faydaları , akasya balı zararları , akasya ağacı  , kaçkar akasya balı , organik akasya balı , organik akasya 

Üye Girişi

Sepetim
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.