x
Propolis

PROPOLİS NEDİR ?


İşçi arıların kavak, meşe, kayın, okaliptüs, akasya ve kozalaklı ağaçlar başta olmak üzere değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hastalıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsi maddeye denir. Arılar propolisi kovanın iç duvarını düzgün hale getirmek, peteklerin ağzını kapatmak ve kovanda ölen canlıları mumyalamak amacı ile de kullanır. Propolis Sayesinde arılar kovanda kovanda hayat sağlıklı bir şekilde devam eder.


Günümüzde özellikle uzak doğu ülkelerinde propolis kullanımı yaygındır. 


Propolis toplanan bitkinin rengi ve bulunduğu bölgenin hava şartlarına göre propolisin sarıdan siyaha kadar farklı renkte oluşması mümkündür.15derecede sert ve kırılgan 30 derecede yumuşak ve bükülebilir bir hal alır.


Propolisin Etil Alkolle  çözündürülmuş hali ve Saflaştırarak toz haline getirilip yada kapsül şeklinde kullanımı yaygındır.

Propolis Faydaları

kati propolis

Etiket :Propolis , propolis damla , propolis damlasi , propolis exrati , bal polen propolis , Arı sütü karişimi , Bal polen , bal polen arı sütü propolis karışımı , Apitera . propolis nedir , propolis damla , damla propolis , saf propolis , katı propolis , hakiki propolis , propolis damlasi , propolis exrati , saf propolis 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.