x
Bu kategoride toplam 3 ürün bulundu.
%38
400,00 TL
250,00 TL
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Kaçkar Poleni


Kaçkar Poleni

Rizenin  ve  Artvinin yüksek kesimlerinde yayla  çiçeklerinden ve Ormansı bitkilerden elde edilen polenlerdir.  Kaçkar poleninde Yayla çiçeklerinin yanında Ormangülü dediğimiz mavi komar, Dağ  gülü dediğğimiz beyaz komar , kestane ağacının çiçeğinden elde edilen kestane poleni yanında yayla çiçeklerinden elde edilen bir polen çeşidir.

POLENİN KULLANILMASI


Polen zerreleri değerli besin maddeleri ihtiva ederler. Bu zerrecikler üç tabakadan müteşekkil polen kabuğu içerisinde uzun müddet canlılıklarını ve besin değerlerini muhafaza ederler. Bu kabuklar tatlı ortamlarda daha kolay çatladığı için tatlı maddelerle, özellikle balla birlikte alınması tavsiye edilir. Ilık süte katarak da alınabilir. (her hangi bir  şeye karıştırmadan kendi haliyle de yene bilir.)

Ayrıca bir kahve kaşığı öğütülmüş polen taze bir yumurta sarısı iyice karıştırılıp yarım kaşık bal ilave edilerek karıştırılır ve hemen yüz ve boyna sürülürse cilt için harika bir bakım kremi elde edilmiş olur.

Kaçkar Polenini :   Aç karnına, kahvaltıdan en az 1 saat önce almanızı tavsiye ederiz. Günlük düze bir seferde alınabileceği gibi, Sabah kahvaltısından 1 saat önce , öğle -akşam yemeklerinden 1 saat , gece yatarken yemeklerden 1saat önce de  bölünmüş düzeler halinde  alınabilir. 

MUHAFAZASI

Serin ve  rutubetsiz bir yerde tercihen ambalajı içinde buzdolabında muhafaza ediniz. Cam kavanozdaki polenleri ise kapalı şekilde  buzdolabında saklayınız.

Kısaca Polen insan hayatı için gerekli nitelikteki vitamin, protein ve amino asitleri bünyesinde yoğunlaştıran çok zengin ve harika bir besin maddesidir. 

BİLİM ADAMLARINA GÖRE POLEN VE POLENİN FAYDALARI  :

Etiket : polen , polenin faydalari , polenin zararlari , polen nedir , polen nelere iyi gelir , polen nerelerde kullanılır , anzer poleni , anzer polen , polen nedir , kaçkar poleni , kaçkar polen , organik polen , pollen , arı sütü bal polen karışımı , hakiki polen 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.