x
Bu kategoride toplam 5 ürün bulundu.
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Propolis Nedir ?

İşçi arıların kavak, meşe, kayın, okaliptüs, akasya ve kozalaklı ağaçlar başta olmak üzere değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hastalıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsi maddeye denir. Arılar propolisi kovanın iç duvarını düzgün hale getirmek, peteklerin ağzını kapatmak ve kovanda ölen canlıları mumyalamak amacı ile de kullanır. Propolisin bakterileri yok etme özelliği sayesinde kovanda hayat sağlıklı bir şekilde devam eder

Günümüzde özellikle uzak doğu ülkelerinde propolis kullanımı yaygındır .

Propolis toplanan bitkinin rengi ve bulunduğu bölgenin hava şartlarına göre propolisin sarıdan siyaha kadar farklı renkte oluşması mümkündür. 15derecede sert ve kırılgan 30 derecede yumuşak ve bükülebilir bir hal alır.

İçeriğinde; %50-55 reçine ve balsam, %20-35 bitki kaynaklı mumlar, %10-15 eterik ve esansiyel yağlar, %2-5 polen, az miktarda organik ve inorganik bileşikler bulunur. Başka bir bildirişe göre propoliste %46 balsam, %27 bitkisel kökenli mum ve %15 flavon ve flavonoidler bulunmaktadır.

Propolis Faydaları

Propolis Kullanımı

TİCARİ OLARAK KULLANIMI

Ham propolis arıcılar tarafından toplandıktan sonra, kullanılabilir ekstraktlar haline getirilir


Etiket : propolis , propolis nedir , propolis fiyati , propolis ne kadar , propolis damla , propolis damlasi , saf propolis , katı propolis , propolis faydaları , propolisin faydalari nelerdir  ,  propolis damla fiyati , anzer propolis , damla propolis , propolisin zararlari , bebek propolis , bebekler propolis kullanabilirmi ,  organik propolis , organik propolis faydalari .T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.