x
İhlamur Bali

İHLAMUR BALİ

Ihlamur balı:

Türkiye’de sadece  Rize ve Artvin, Bursa ve Yalova’da ağırlıklı olarak üretilen  ıhlamur balı, iç ve dış piyasada aranılan ürün olmuştur. Ihlamur balı ihlamur ağaçlarının çevresine bahar aylarında yerleştirilen kovanlardaki milyonlarca arının, kısa bir dönemde ıhlamur çiçeklerinden topladıkları nektardan oluşan bala ihlamur balı denir , koyu renkli ve diğerlerine oranla daha kıvamlı , Kokusu ve tadı da farklıdır.


Normal bala oranla daha koyu ve kıvamlı olan ıhlamur balını saf ihlamur balı olarak üretmek çok zordur, "  çünkü  ihlamur ağacının çiçeğinin filizlenmesi ile birlikte kestane ağacının çiçeğinin filizlenmesi dönemi hemen hemen aynı döneme denk gelmektedir..  üretimi yapılan bazı ihlamur ballarında kestane bali karışımı olmaktadır..

İhlamur Balının Faydaları : 

İhlamur balınının özelliğini ve faydasını bilen tüketicilerimiz özellikle ihlamur balı talebinde de bulunmaktadırlar..  

Ancak ihlamur balı çok kısa sürede ve az miktarda üretilebilen bu balı her yerde bulmak mümkün değildir. Piyasada üzerine ıhlamur balı yazılarak satılan birçok bal gerçek ıhlamur balı değildir. Bizler Kaçkar Bal Doğal Arı Ürünleri olarak bunun öneminin bilinci içerisinde ; ürünlerimizi  Tarım ve köyişleri bakanlığı onaylı  laboratuvarlarında analız yaptırarak, TS onaylı olarak KAÇKAR BAL DOLUM Tesisimizde dolumu yapılarak  cam kavonozlarında KAÇKAR KARLİKOVAN markasıyla ambalajlayarak siz değerli tüketicilerimizin hizmetine   sunmaktayiz..

Yöre insanlarımız  Karakovan Balı üretimlerini  genellikle ihlamur ağacından imal etmektedirler...

Etiket : ihlamur balı , ihlamur balı nedir  , ihlamur bal , ihlamur balı faydaları , ihlamur balı nerede üretilir , ihlamur kestene bali , hakiki ihlamur balı , ihlamur , ihlamur çayi , ihlamur giribe iyi gelirmi  , ihlamur girip ,  kaçkar ihlamur balı , kaçkar ihlamur bal , , ihlamur faydalari

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.